Sıkça Sorulan Sorular

Seo ve Sem Hizmetleri Hakkında Sıkça Sorulanlar

EN ÇOK SORULANLAR

Bilmek İstediğiniz Sorular

Hizmet almak isteyenler tarafından tarafımıza yöneltilmiş sorular. Kapsamlı bir çalışma öncesinde sıkça sorulan sorulara göz atın.

SEO ne anlama geliyor?

SEO, arama motoru optimizasyonu demektir. Search Engine Optimization’un kısaltmasıdır.

Web sitelerinin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesi için yapılan teknik çalışmaları kapsar. Çalışmalar genellikle Google arama motoruna göre uyarlanmaktadır. Sırılama ve kalite sinyallerine göre yapılan optimizasyon çalışmalarının tümünü kapsamaktadır.

Hangisi daha iyi, SEO veya PPC?

İhtiyacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Arama sonuçlarında anahtar kelimeleriniz iyi konumlarda yer alıyor ise, dijital pazarlama yani sem çözümlerine yönelmenizde fayda var. Lakin arama sonuçlarında iyi bir konum elde edemiyor iseniz seo çalışmalarını tercih etmelisiniz.

Eğer siteniz yeni ise, seo ve sem alanından hiç bir çalışma yapmadı iseniz. Her iki çalışmayı da yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. Marka bilinirliği için dijital pazarlama önemlidir.

SEO stratejimi nereden başlatabilirim?

İç seo çalışmaları ile başlatılması gerekmektedir. Öncelikle temeli sağlam bir siteye sahip olmalısınız. Sonrasında ise dış seo çalışmaları ve dijital pazarlama ile desteklenmesi gerekmektedir.

Anahtar kelime araştırması nasıl yapılır?

Anahtar kelime araştırması rekabet düzeyine, site içeriğine ve hizmetlere göre belirlenmektedir. Genellikle Google Keywords Planner kullanılmaktadır. Bizler anahtar kelime araştırması için 30’a yakın online analiz programı kullanmaktayız.

Hangi SEO teknikleri popüler?

Güncel ve Google kalite yönergelerine uyan çalışmalar popüler teknikler arasında yer almaktadır. Bu tekniklere beyaz şapka seo ” whiye hat seo” denilmektedir. Bizler 250 den fazla sıralama sinyali için sayısız teknik kullanırız.
UZMANLARA DANIŞIN

Bir seo uzmanına mı ihtiyacınız var?

Projenizi hayata geçirmek için dijital pazarlama ve seo uzmanlarımıza danışın.