Search Engine Optimization (SEO)

SEO-Optimization -Image
Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Seo nedir?

SEO, web sitelerin arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmesidir. Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. SEO, ülkemizde arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanır.

SEO, dijital dünyadaki rekabetin her geçen gün artmasıyla birlikte daha önemli hale gelmiştir. SEO çalışmaları yaparak web sitelerin serpte daha iyi sıralama alması mümkündür. SEO nasıl yapılır ile alakalı bilgileriniz varsa kendi SEO çalışmalarınızı yapabilirsiniz. SEO konusunda bilginiz yoksa web sitenizi arama motoruna uygun hale getirmek için SEO uzmanlarıyla çalışmanız gerekmektedir.

Google Seo Nedir?

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motorları arasında yer alan Google, en çok kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu yüzden potansiyel müşterilere ulaşmak için SEO çalışmaları Google baz alınarak yapılır.

 

Her arama motorunun kalite yönergesi vardır. Yapılan SEO çalışmaları kalite yönergesine uymadığı müddetçe SEO çalışmalarından iyi sonuç almak mümkün değildir.

SEO bir bilim dalı olarak kabul edilebilir. Çünkü bu kavram içerisinde çok sayıda alt dallara ayrılır. SEO bilimine gönül verdiyseniz şimdi SEO nasıl yapılır öğrenmek için alt dallarda nelerin yer aldığını inceleyelim.

SEO-Analytics-Image
WEB SİTENİZİN SEO PUANINI GÖRÜN

Web sitenizin performansı nasıl?

ON-PAGE SEO NEDİR?

Site İçi SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Web siteyi arama motoru kriterlerine uygun hale getirmek için site içerisinde yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi, içeriklerin optimizasyon edilmesi, mobil ve masaüstü yükleme hızlarının iyileştirilmesi ve görsellerin iyileştirilerek SEO uyumlu hale getirilmesi on page SEO uygulamaları içerisinde yer alır.

SEO çalışmaları site içerisinde başlar. Bu yüzden yapılacak olan site içi SEO çalışmaları aşırı derecede önemlidir. Site içi arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmeden anahtar kelime aramalarında iyi sıralama alınması mümkün değildir.

Link-Building-Icon

Web sitenize gelen bağlantıların google web yöneticisi yönergelerine uygun olması gerekmektedir. Sizin için organik güçlü bağlantılar geliştirebiliriz.

Keyword-Research-Icon

Rakip ve içerik analizleri yaparak, sitenizde yer alması gereken anahtar kelimeler için konum iyileştirme ve profesyonel stratejiler geliştiririz.

Traffic-Analytics-Icon

Sitenize daha fazla trafik çekebilmeniz için içerik. hizmet ve ürünlerin düzenlenmesini sağlarız. Terk edilen sayfaların için iyileştirme planlamaları yaparız.

Rank-Tracking-Icon

Anahtar kelimelerinizi 5 farklı online analiz programı ile 24 saat takip ederiz. Gerileyen ve ilerleyen kelimelerin raporlarını düzenli olarak sunarız.

Content-Creation-Icon

Sitenizde yer alan düşük kalite içerik ve hizmetler için araştırmalar yaparak iyileştirme planları geliştiririz. İçerik optimizasyonu tekniklerini kapsamaktadır.

Back-Link-Building-Icon

Zararlı bağlantı analizleri yaparak, sitenize zarar veren bağlantırın reddedilmesini, takip işlemlerini organize eder ve kapsamlı raporlar sunarız.

İlk sayfada olmak ister misiniz?

Seo ve Dijital Pazarlama hizmetlerimiz ile site gelirlerinizin artmasını, sitenize daha fazla ziyaretçinin gelmesini sağlayabiliriz.

OFF-PAGE SEO NEDİR?

Site Dışı SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Serp sonuçlarında daha iyi sıralamalar almak için site dışında yapılan çalışmaların tamamını kapsar. Dijital reklamların verilmesi, sosyal medya çalışmaları, referans backlinklerin elde edilmesi birer site dışı SEO çalışmasıdır.

SEO konusunda iddialı olduğunu söyleyen birçok kişi bile site dışı SEO çalışmalarında hata yapar. Site dışı SEO hatalarının telafisi zordur. Bu alanda uzman olmadığınız müddetçe sizler de telafisi olmayan hatalar yapmamak için bir SEO uzmanıyla çalışabilirsiniz.

863
Başarılı Proje
142
Seo Eğitimi
SEO-Experience-Image